15 faktów o mnie, czyli dlaczego powstało odietachizdrowiu.pl i nie tylko…

 

 

Trochę inaczej, bardziej osobisty wpis. Poznaj mnie bliżej :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. cukrzyca

Od ponad 20 lat choruję na cukrzycę typu 1, muszę robić zastrzyki z insuliny, a dieta odgrywa jedną z głównych ról w leczeniu. Stąd chcąc nie chcąc musiałam zgłębić wiedzę z tego zakresu. Z biegiem lat przerodziło się to w pasję i powstała strona odietachizdrowiu.pl.

 

 

 1. dieta roślinna

Od ponad 2 lat jestem na diecie roślinnej ( nie jem mięsa, unikam produktów odzwierzęcych, jednak przymykam oko jeśli stanowią one część składową jakiegoś produktu, np. jajka w makaronie czy w kotlecikach warzywnych).

Dzięki diecie roślinnej poprawiły mi się wyniki krwi, łatwiej prowadzi mi się cukrzycę, odkryłam jak fajne rzeczy można pichcić i, co lepsze, jeść (np. brownie z daktyli, sernik z tofu).

Dieta wege to nie tylko sałata! ;)

 

 

 

 

 

 

 1. introwertyzm

Jestem introwertyczką, w związku z czym wolę ciszę i spokój niż imprezy, mam garstkę zaufanych przyjaciół zamiast 1000 znajomych, wolę słuchać zamiast mówić.

 

 

 1. przeszczep

W 2014 roku podjęłam się próby „wyleczenia” z cukrzycy i zdecydowałam się na przeszczep trzustki. Niestety po pół roku od operacji doszło do odrzucenia organu. Sam przeszczep i wszystko co działo się później było przeżyciem dość traumatycznym i pozostawiło ślad nie tylko na mojej psychice, ale niestety też… skomplikowało jeszcze bardziej cukrzycę.

 

 

 

 1. wyglądam młodziej

Mam 32 lata, ale zawsze wyglądałam na młodszą. Kiedyś mnie to denerwowało, ale od pewnego czasu już się z tego tylko cieszę ;)

 

 

 

 1. resoraki zamiast Barbie

Mimo, iż najpopularniejsza lalka na świecie jest moją imienniczką ;( to jako dzieciak nie lubiłam się nią bawić. Miałam za to całą kolekcję resoraków ;).

 

 

 

 

 

 

 

 1. kino

Lubię oglądać filmy i jestem stałą bywalczynią w kinie. Lubię filmy Woodego Allena (szczególnie te, w których on występuje) i Darrena Aronofskego (duże wrażenie zrobiło na mnie „Źródło”).

 

 

 

 1. amerykańskie ploteczki

Aby się „odmóżdżyć” oglądam clevver news, taką amerykańską wersję pudelka ;) dzięki czemu jestem na bieżąco z plotkami ze świata, głównie amerykańskich, celebrytów.

 

 

 

 1. Guns n’ roses

Kiedyś byłam fanką zespołu Guns n’ Roses i miałam wszystkie ich płyty (wtedy to jeszcze kasety;)

 

 

 

 1. filmy przyrodnicze

Jako dziecko uwielbiałam oglądać filmy przyrodnicze, szczególnie te o zwierzętach zamieszkujących Afrykę.

Wiecie, że w Australii żyje jaszczurka, która w obronie przed drapieżnikiem opryskuje go krwią z własnej gałki ocznej? :O

https://www.youtube.com/watch?v=GgB4u6Mgy2M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. niedoszła pani psycholog

Odkąd pamiętam interesowałam się zagadnieniami związanymi z psychologią i rozwojem osobistym. Przeczytałam wiele książek z tego zakresu, w planach miałam studiowanie psychologii w Gdańsku, jednak stety niestety nic z tego nie wyszło. Fascynacja tym jak działa ludzki umysł i emocje jednak pozostała.

 

 

 

 1. 1 z 4

Mam 3 rodzeństwa. 2 siostry (jedną młodszą i jedną starszą) i starszego o 6 lat brata. Wychowywanie się w takim gronie czasem dawało w kość, jednak jako dorosła osoba bardzo doceniam to, że mam rodzeństwo.

 

 

 

 1. pochodzę znad morza

A dokładniej z Koszalina. Z tego miasta pochodzi też Beata Pawlikowska, Mateusz Grzesiak, Kuba Wojewódzki czy Adam Sztaba ;). Do morza miałam ok. 15 km i często tam bywałam (głównie w Mielnie).

 

 

 

 1. mam talent do rysowania

Mój dziadek malował amatorsko obrazy. W genach odziedziczyłam talent do rysowania, niestety obecnie nie mam czasu aby go rozwijać. Poniżej kilka moich prac ;)

 

              

 

 

 

 

 1. Ellen i Jimmy

Bardzo lubię amerykańskie/angielskie talk-show. Uwielbiam Ellen DeGeneres, „podglądam” też takie osoby jak Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel, Conan O’brien, Alan Carr. Śmieszy mnie SNL ;)

https://www.youtube.com/watch?v=JfH_hPgau-M