Najprzyjemniejszy sposób na uzupełnienie magnezu

W natłoku informacji (i dezinformacji) płynących głównie z telewizji i radia dotyczących suplementów diety ciężko zorientować się, który jest najlepszy (i czy w ogóle potrzebny?). Każdy z producentów, często podpierając się opinią „eksperta”, uważa, że to jego produkt jest najskuteczniejszy. A jak jest naprawdę?

 

 

Osobiście uważam, że zdrowy styl życia (dobre odżywianie, wystarczająca ilość snu, ruch, dostęp do świeżego powietrza) zapewnia wystarczające ilości podstawowych pierwiastków jak magnez czy wapń. Jeśli jednak jesteś narażony na chroniczny stres, a do tego pijesz duże ilości mocnej kawy i odżywiasz się „przeciętnie”, możesz mieć za niski poziom magnezu.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz się już zastanawiać, który z dostępnych na rynku wybrać, bo mam dla Ciebie taką oto informację:

 

Magnez bardzo dobrze wchłania się przez skórę!

 

To dobra informacja z kilku względów. Po pierwsze suplementy w formie tabletek do połykania nie wchłaniają się tak dobrze. Pamiętajmy również, że każda tabletka to jednak „chemia”, która obciąża naszą wątrobę i żołądek. Po trzecie połykanie tabletek jest dużo mniej przyjemne niż kąpiel lub moczenie nóg w soli magnezowej (przynajmniej wg mnie ;). Kąpiel w soli magnezowej zapewnia absorpcję przez niemal całą skórę – a więc bardzo efektywnie.

 

A więc jak to zrobić?

 

Wystarczy zakupić ( w sklepie lub internecie) chlorek magnezu (najlepszy, bo w najczystszej postaci jest chlorek magnezu CZDA) i używać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ceny wahają się od ok. 10 do 25 zł za 1 kg. Dla tych co nie przepadają za moczeniem się w wodzie również jest rozwiązanie – można bardzo prostym sposobem zrobić oliwkę magnezową i smarować nią ciało.

Pod spodem dokładny opis jak użyć soli magnezowej:

 

Kąpiel – do wanny z ciepłą wodą dodać 1-2 szklanki soli magnezowej (chlorek magnezu), rozpuścić i moczyć się ok. 20-30 minut, następnie spłukać ciało czystą wodą.

 

Moczenie samych stóp – w 3-4 litrach ciepłej wody rozpuścić 1 szklankę chlorku magnezu. Moczyć stopy przez ok. 20-30 min, następnie spłukać czystą wodą.

 

Oliwka magnezowa – 100 g chlorku magnezu wsypać do szklanej miseczki i zalać 200 ml podgrzanej wody destylowanej. Wymieszać drewnianą łyżeczką, aż do rozpuszczenia soli i poczekać aż ostygnie. Można przelać do słoika. Taką oliwkę można również przelać do buteleczki z atomizerem i stosować jako mgiełkę.

 

Polecam taką kurację wszystkim, którzy mają deficyt magnezu w organizmie.
Moim zdaniem jest to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na uzupełnienie jego braków.